Naturalny olejek Legendarny mix 30 ml
Opis
100% NATURALNY OLEJEK LEGENDARNY MIX - MIESZANKA PIĘCIU NATURALNYCH NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI OLEJKÓW TERAPEUTYCZNYCH O WŁAŚCIWOŚCIACH ANTYSEPTYCZNYCH I PRZECIWWIRUSOWYCH
NATURALNY OLEJEK GOŹDZIKOWY (Eugenia Caryophyllus Bud Oil, Madagaskar) pozyskiwany z pąków kwiatowych drzewa goździkowego. Głównym składnikiem czynnym olejku goździkowego jest eugenol, który wykazuje silnie działanie bakteriobójcze, a także znieczulające. Wykorzystywany w terapii reumatyzmu i infekcjach górnych dróg oddechowych. Charakterystyczny aromat oraz skład sprawiają, że naturalny olejek goździkowy znajduje zastosowanie jako naturalny repelent, czyli środek na insekty.
NATURALNY OLEJEK CYNAMONOWY (Cinnamonum Zeylanicum Oil, Sri Lanka) pozyskiwany z kory cynamonowca cejlońskiego. Posiada silne właściwości bakteriobójcze, rozgrzewające, przeciwzapalne i antyseptyczne. W aromaterapii służy do masażu przy bólach reumatycznych, silnie pobudza krążenie i dezynfekuje powietrze. Ze względu na dodatkowe właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe pomocny jest przy infekcjach górnych dróg oddechowych, przeziębieniu oraz katarze.
NATURALNY OLEJEK EUKALIPTUSOWY (Eucalyptus Globulus Oil, Australia) pozyskiwany z liści drzewa eukaliptusa. Posiada działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Stosuje się go w terapii infekcji górnych dróg oddechowych, przy katarze, kaszlu, zapaleniu zatok i bólach reumatycznych. Działa wykrztuśnie, przeciwzapalnie i dezynfekująco, dlatego często wykorzystywany jest do inhalacji i aromatyzowania powietrza.
NATURALNY OLEJEK CYTRYNOWY (Citrus Limonum Oil, Włochy) pozyskiwany ze skórki cytryny. Posiada właściwości antyseptyczne i bakteriobójcze. Wykorzystywany przy stanach zapalnych skóry, opryszczkach i trądziku. Działa odświeżająco i pobudzająco na organizm.
NATURALNY OLEJEK ROZMARYNOWY (Rosmarinus Officinalis Oil, Francja) pozyskiwany z krzewu rozmarynu. Posiada właściwości antyseptyczne, bakteriobójcze i przeciwgrzybicze. Wzmacnia ukrwienie skóry głowy hamując proces wypadania włosów. Działa odświeżająco i pobudzająco na organizm oraz doskonale wpływa na koncentrację.
DLACZEGO TAKA RECEPTURA?
Powstanie olejku Legendarny mix związane jest ze średniowieczem. Jak głosi jedna z legend, czterech handlarzy ziołami, by okradać umarłych na szalejącą wówczas dżumę, opracowało recepturę o działaniu silnie przeciwwirusowym, przeciwbakteryjnym i antyseptycznym. Aby uniknąć zarażenia się, smarowali swe ciała wymyśloną mieszanką olejową złożoną z olejku: goździkowego, cytrynowego, cynamonowego z kory, eukaliptusowego i rozmarynowego i ruszali śmiało grabić kosztowności, naczynia, biżuterię i odzież. Jednakże proceder szybko zakończył się fiaskiem i ... więzieniem. Pojmani musieli ujawnić tajemny skład mikstury, złożonej z ziół, przypraw i olejków, w zamian za mniej surową karę od króla. I choć los nie był dla nich łaskawy, to legendarnie przeszli do historii głosząc mix olejków jako jeden z lepszych środków przeciwzakaźnych.
NATURA RECEPTURA odtworzyła oryginalną recepturę z XV w.
A CO CIEKAWE... Badania przeprowadzone w 1997 r. wykazały silne właściwości antyseptyczne olejków w walce z unoszącymi się w powietrzu mikroorganizmami.
Mieszanka LEGENDARNY MIX jest połączeniem 100% naturalnych olejków eterycznych, których rośliny wykazują właściwości silnie bakteriobójcze, przeciwwirusowe i antyseptyczne (dezynfekujące, odkażające).
LEGENDARNY MIX wspomaga naturalne siły obronne organizmu oraz korzystnie wpływa na samopoczucie osób
zakatarzonych i zmęczonych.
UWAGA! Nie stosować nierozcieńczonego olejku bezpośrednio na skórę.
Mieszanka LEGENDARNY MIX jest koncentratem olejków mocno antyseptycznych, dlatego przed każdym zabiegiem musi być rozcieńczona np. alkoholem lub olejem w stosunku 1:5.
Przed zastosowaniem olejku warto wykonać test uczuleniowy – zwilżony olejkiem wacik przyłóż za uchem lub w miejscu zgięcia łokcia i sprawdź reakcję skóry – jeśli w ciągu 12 godzin nie pojawią się zaczerwienienia, rumień, świąd czy wypryski oznacza to, iż możesz stosować dany olejek.
Po zastosowaniu unikać ekspozycji na promienie UV.
Olejek powinien być przechowywany w ciemnym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.
ZASTOSOWANIE OLEJKU LEGENDARNY MIX:
AROMATERAPIA JEST NATURALNYM ANTIDOTUM NA BAKTERIE, WIRUSY, ROZTOCZA, GRZYBY I INSEKTY
Jest prostą i niezwykle skuteczną metodą terapii wielu dolegliwości z zastosowaniem naturalnych olejków eterycznych wprowadzanych do organizmu przez skórę. Można ją przeprowadzić na kilka sposobów:
- AROMATYZACJA
Wystarczy dodać kilka kropli olejku do naczynia z gorącą wodą, nawilżacza powietrza lub kominka aromatycznego. Sposób polecany przy przeziębieniu, katarze, kaszlu, problemach z zatokami i oddychaniem. Warto ustawić miseczkę z gorącą wodą i wkropionym olejkiem tuż przy łóżku na noc... rano od razu lepiej! :)
- INHALACJA – jedna z najpowszechniejszych metod aromaterapii polecana w następujących przypadkach:
- schorzenia górnych dróg oddechowych,
- astma oskrzelowa,
- choroby płuc,
- trudności w oddychaniu,
- „utrata” głosu,
- przewlekły nieżyt nosa, gardła oraz krtani.
Jak przeprowadzić inhalację przy użyciu olejku eterycznego?
Należy wlać 5-10 kropli olejku do miseczki z gorącą wodą. Następnie nałożyć ręcznik na głowę, pochylić się nad naczyniem i wdychać powstające opary przez kilka minut. Chwilę odpocząć, po czym czynność powtórzyć.
- SPRAY DEZYNFEKUJĄCY, ANTYBAKTERYJNY I PRZECIWWIRUSOWY
Przygotowując spray odkażający metodą diy trzeba dokładnie przeliczyć, ile wody należy użyć do rozcieńczenia spirytusu, tak by uzyskać etanol o pożądanym, końcowym stężeniu (60-80%). Zamiast wody można również zastosować hydrolat (np. neroli, lawendowy, z kwiatów kocanki). Gotowy spray o pojemności 50 ml powinien zawierać od 8-12 kropli olejku eterycznego.
- KĄPIEL AROMATERAPEUTYCZNA – dodanie olejku eterycznego do kąpieli sprawia, że wchodzi on w reakcję z całą skórą i jednocześnie w procesie oddychania przedostaje się do organizmu.
Jak przygotować kąpiel?
Należy wlać olejkowy roztwór (5 kropli olejku eterycznego i 10-15 kropli oleju nośnikowego) do wanny wypełnionej ciepłą wodą (temp. ok. 36°C) i starannie wymieszać. Czas kąpieli powinien wynosić 10-15 minut.
Uwaga! Podczas kąpieli nie należy używać produktów pianotwórczych, ponieważ zawarte w nich związki chemiczne mogą wejść w reakcję z olejkami eterycznymi.
- KĄPIEL STÓP
Do miski z ciepłą wodą należy wlać 5-7 kropel olejku eterycznego i moczyć obolałe stopy (także z kurzajkami czy grzybicą paznokci) przez ok. 15 minut.
- KOMPRES - ukojenie bólu i zmęczenia
Należy wymieszać pół szklanki wody z 5-10 kroplami olejku eterycznego, po czym nasączyć taką mieszanką ręcznik lub gazę i przykładać do chorego miejsca, np. bolącego stawu czy głowy.
- MASAŻ AROMATERAPEUTYCZNY
Należy dodać 3-5 kropli olejku eterycznego do naturalnego oleju nośnikowego i taką zapachową mieszanką wykonać masaż. Podczas masażu olejki łatwo przenikają przez skórę dostając się do krwi, a wraz z nią do wszystkich narządów wewnętrznych. Pobudzają krążenie powodując lepsze ukrwienie organizmu i skóry.
- SAUNA
Najlepiej 2 ml olejku eterycznego rozpuścić w 6 ml czystego spirytusu, a następnie w 150 ml wody. Taką gotową miksturę, po wcześniejszym wstrząśnięciu, należy równomiernie wylać na kamienie.
Innym sposobem saunowania jest zastosowanie olejków na kulę lodową, którą należy ułożyć na rozgrzanych kamieniach (uprzednio schłodzonych wodą). W saunie nie należy używać żadnego z olejków w stanie nierozcieńczonym, gdyż są łatwopalne.
Sauna w połączeniu z aromaterapią pobudza krążenie krwi w naczyniach obwodowych, działa uspokajająco, zmniejsza bóle reumatyczne i mięśniowe, usuwa zmęczenie i bezsenność.
Mniej znaczy więcej
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.