OKAŻ MAMIE MIŁOŚĆ W NATURALNY SPOSÓB

do 26. maja   23:59

do -20% na kat. OPUNCJA FIGOWA i wybrane produkty

Darmowa dostawa od 150 zł

Wellbeing - co musisz wiedzieć na ten temat
Wellbeing - co musisz wiedzieć na ten temat

Żyjemy w bardzo stresujących czasach. Po pandemii codzienność wielu rodzin zupełnie się odmieniła. Do tego wydarzenia na świecie, rosnąca inflacja i mnóstwo negatywnych wiadomości w mediach. Wszystko to nie napawa optymizmem. Wellbeing to temat, który kojarzy się wielu osobom z nadchodzącą jesienią. Warto jednak holistycznie dbać o swoje samopoczucie przez cały rok. Wellbeing to poczucie dobrostanu fizycznego, mentalnego i emocjonalnego. W jaki sposób zadbać o siebie, aby żyć pełnią życia?

 

Co to jest wellbeing?

Wellbeing u każdego z nas składa się na dobrostan emocjonalny, fizyczny, społeczny i psychologiczny. Wpływa na nasze myśli, działania, wybory i kontakty z innymi, a w efekcie na jakość naszego życia. W jaki sposób możemy o niego zadbać?

 

Wellbeing — jak o siebie zadbać?

Dbanie o siebie oznacza robienie rzeczy, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie, nastrój i samopoczucie. W przypadku zdrowia psychicznego dbanie o siebie może obejmować radzenie sobie ze stresem czy zwiększanie energii. Jeśli chodzi o zdrowie fizyczne, będzie to dieta, sen, aktywność fizyczna. Nawet niewielkie, z pozoru ;), codzienne nawyki mogą stać się niezwykle cenne w naszym życiu.

 

Dbaj o aktywność fizyczną

Regularne ćwiczenia lub systematycznie uprawiany sport pomogą wyszczuplić ciało, dodadzą energii i poprawią nastrój. Aktywność fizyczna nie zawsze musi oznaczać intensywny trening crossfit. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybór aktywności, którą lubisz i która sprawia Ci przyjemność. Męczą cię zajęcia fitness, ale mnóstwo przyjemności sprawiają Ci spacery po lesie? Nie ma sprawy! Wybierz aktywność, którą będziesz praktykować z przyjemnością i ... systematycznie - po to, aby nie dopuszczać do rozleniwienia i rozchwiania organizmu.

 

Sen

Żyjemy w czasach, w których mamy mnóstwo rzeczy do zrobienia. Wiele z nich wykonujemy kosztem snu. Natomiast istnieje ścisły związek pomiędzy snem i samopoczuciem. Wiele osób — często przez życie w permanentnym stresie — ma problemy ze snem. Warto stworzyć własny rytuał wyciszenia, który będzie zachęcał do odprężenia, relaksu i nocnego wypoczynku. Może to być gorąca kąpiel, lektura ulubionej książki czy słuchanie kojącej muzyki. Dobrym rozwiązaniem jest także skropienie pościeli rozcieńczonym olejkiem lawendowym, który ułatwi i uprzyjemni zasypianie, a także:

  • w sposób niezwykły zrelaksuje ciało i umysł,
  • uspokoi, wyciszy myśli,
  • przywróci równowagę i zmniejszy napięcie nerwowe,
  • złagodzi gniew i skutki przemęczenia.

 

Relaks i odprężenie

Ekspresowe tempo życia sprawia, że jesteśmy przepracowani i przemęczeni. Choć potrafimy opiekować się innymi — dziećmi, małżonkiem czy partnerem, to zapominamy, że najpierw powinniśmy zadbać o siebie. Wiele osób myli dbanie o siebie z egoizmem czy pobłażaniem sobie. A tymczasem wystarczy niekiedy zrobić sobie kilka minut przerwy, wyjrzeć przez okno czy pospacerować w ogrodzie. Dobrym rozwiązaniem jest także nauka i praktykowanie technik relaksacyjnych, takich jak wdzięczność, uważność, joga czy medytacja, które pomogą się odprężyć i zredukować stres. Świetnym rozwiązaniem jest także zastosowanie olejków eterycznych do aromatyzowania powietrza w domu czy w pracy, które wpłyną na poprawę nastroju i dodadzą energii.

 

Dieta

Często nie zdajemy sobie sprawy ze związku pomiędzy jedzeniem a humorem i samopoczuciem. Drobne zmiany w codziennym menu mogą wpłynąć na poziom energii, jaśniejszy umysł, spokojniejszy nastrój. Pomyśl, czy regularnie spożywasz posiłki? Zbyt małe nawilżenie lub zbyt niski poziom cukru we krwi może być przyczyną zmęczenia, rozdrażnienia czy pogorszenia nastroju. Powinniśmy regularnie odżywiać organizm, aby utrzymać cukier na stałym poziomie. Dobrym pomysłem jest spożywanie produktów, które powoli uwalniają energię. Mogą to być produkty pełnoziarniste, orzechy, nasiona czy białka. Warto pamiętać także o optymalnym nawodnieniu oraz ograniczyć spożywanie kofeiny, która może powodować niepokój, utrudniać sen czy wpływać na pogorszenie nastroju.

 

Rób to, co sprawia Ci przyjemność

Taniec, prace w ogrodzie, gotowanie, spotkania z przyjaciółmi, rysowanie, rzemiosło handmade... Psycholodzy twierdzą, że twórcze zajęcia, które pomagają pozytywnie wyrażać siebie, ułatwiają radzenie sobie z trudnymi emocjami. Uczenie się czegoś nowego lub praktykowanie ulubionego hobby dodaje pewności siebie i pozytywnie nastraja.

A jeśli chcesz obudzić w sobie twórczego ducha kreatywności, to sięgnij po niezwykłą książkę autorstwa Julii Cameron "Droga artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę". Będzie to piękna podróż w głąb siebie. Gorąco polecamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl